Arsa

aramanız için 0 ilan bulundu.
Seçili Kategoriler
Görünüm
Filtre

Filtre

Kelime
Adres
Fiyat Aralığı
TL
USD
EUR
GBP
İmar Durumu
Tapu Durumu
Pafta No
Ada No
Parsel No
Temizle
İlan Başlığı İlan Tarihi Adres Fiyat

Arsa İlanları

Taşınmaz gayrimenkullerden olan arsalar konumuna ve yapısına göre farklı özelliklere sahiptir. Tarıma elverişli, ekim, dikim işleri için kullanılan arsalar imarlı değildir ve tarım arazisi olarak kullanılan arsa çeşididir. İmarlı arsalar ise daha geniş kullanım alanına sahip seçenekler arasındadır. Kullanım ihtiyacına göre bahçe olarak kullanılabilse de inşaat yapımına uygun alanlardır. İmarlı arsalarda özelliğine göre tek katlı veya çok katlı konutlar yapılabilir. Sektörden.com sayfası geniş hizmet ağıyla alışveriş, emlak ilanlarıaraba ilanları ve daha birçok konuda çözümler sunar. Birçok ürünü alabileceğiniz ve satabileceğiniz bir platform olan Sektörden.com ile binlerce ilana kolayca ulaşabilirsiniz. Kendi ürünlerinizi satabilir veya başka satıcıların ürünlerini portföyünüze ekleyerek komisyon kazancı elde edebilirsiniz. Lokasyonu ve kullanım özellikleri farklı ticari, konut, sanayi, tarım arsalarını kiralayabilir veya satın alabilirsiniz. Varolan imarlı arsalarınızı kat karşılığı ilanlarla alıcılara ulaştırabilirsiniz.
 

Arsa Fiyatları

Arsalar farklı kullanım özelliklerine göre parçalara ayrılmış toprak parçalarıdır. Kullanım amacına göre detaylara sahip olan satılık arsa ve kiralık arsa ilanlarının dışında kat karşılığı ilan seçenekleri de vardır. Tarım arazilerinin fiyatları daha ekonomik olurken imarlı arsaların fiyatları daha maliyetlidir. İmarlı arsalarda ise arsa üzerine yapılabilecek konut yapısına göre fiyatlar değişir. Arsalarda imar durumu yine arsanın özelliğine göre farklı olup, ticari, sanayi gibi özellikler fiyatı belirleyici unsurlardır. Arsa fiyatlarını değiştiren bir diğer faktör ise metrekaredir. Büyük ve tek parça arsaların fiyatları metrekaresi sebebiyle daha fazladır. Arsa ilanlarında ada, parsel yine farklıdır ve aynı ada üzerinde yer alan aynı ölçülere sahip parsellerin fiyatı farklılık gösterebilir. Arsa fiyatları üzerinde adres, konum, arsanın şekli gibi özelliklerde önemli etkenlerdir. Konut yapımında kullanılacak arsalarda merkeze yakın olma durumu fiyatı yükseltirken manzara, kullanım alanları gibi değişkenlerde fiyatları değiştirir.
 

Arsa Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arsa ve araziler yatırım sebebiyle veya farklı kullanım amacı ile temin edilir. Arsa seçilirken kullanım amacı ve beklentiler belirlenmelidir. Yatırım arazilerinde gelişime açık konumdaki alanların tercih edilmesi uzun vadede daha avantajlıdır. Tarım dışında kullanım yapılacak arazilerde ise imar durumu kontrol edilmelidir. Konu yapımında kullanılacak arsalarda konutusun yapısı yine imar iznine bağlıdır. Tapu detaylarında çok hisseli arsalarda diğer hisse payları da kontrol edilmeli ve kullanım amacına uygunluğu araştırılmalıdır. Arsa seçiminde en önemli detaylardan biri de bulunduğu konumdur. İlerleyen tarihler için getiri elde edilmesi veya üzerine yapılan konutların değerlenmesi için konum oldukça önemlidir. Arsanın yapı özelliklerinin detayları kadar fiyatları da seçimde dikkat edilmesi gereken faktörlerden olup piyasa araştırması iyi yapılmalıdır.
Anasayfa Kategoriler İlanlar Ücretsiz İlan Verenler
Popüler Kategoriler