Kiralık

aramanız için 0 ilan bulundu.
Seçili Kategoriler
Görünüm
Filtre

Filtre

Kategori
Kelime
Adres
Fiyat Aralığı
TL
USD
EUR
GBP
İmar Durumu
Tapu Durumu
Pafta No
Ada No
Parsel No
Temizle
İlan Başlığı İlan Tarihi Adres Fiyat

Kiralık Arsa İlanları

Arsa kiralama işlemi mülk sahibi olmadan araziyi işletme hakkını elde etmek için yapılır. Kiralık arsalar birçok ilde ve ilçede mevcuttur. Sektörden.com sayfası kullanıcılara alışverişten, emlağa kadar birçok kategoride seçenekler sunar. Emlak kategorisi içerisine giren taşınmazlarınızı kolayca satabilir veya danışan hizmeti ile satışını sağlayabilirsiniz. İlgilendiğiniz pek çok ilanı kendi portföyünüze ekleyebilir ve satışından komisyon geliri elde edebilirsiniz. Kiralık arsa ilanları içerisinde farklı büyüklüklerde alanlar mevcut olup arsanın kullanım imkanlarına göre seçim yapılabilir. İmar yapısı, tapu kaydı arsanın üzerinde yapılabilecek işlemleri değiştiren kriterler arasında yer alır. Kiralık arsa ilanlarında kullanım amacına uygun alanlar değerlendirilmeli ve emsal fiyatları araştırılması gerekir. İhtiyaca uygun arsalar kiralanarak amacı dahilinde kullanıldığında tasarruf etmek ve kazanç sağlamak mümkün olur.
 

Kiralık Arsa Fiyatları

Arsa fiyatları alım, satım ve kiralama da birçok kritere göre değerlendirilir. Kiralık arsaların kullanım imkanları fiyatlar üzerinde etkili olur. Arsanın metrekaresi, adresi, konumu fiyatı etkilemekle birlikte çevresel faktörlerde fiyatların değişmesinde etkili olur. Arsanın kullanım amacına göre imarlı veya imarsız olarak seçilmesi mümkündür. Ancak imarlı arsalarda imar planına uygun hareket edebilmek amacıyla detayların bilinmesi gerekir. İnşaat yapılabilen arsalar imarlı olup fiyat bakımından daha yüksektir. Tarım arsaları daha ekonomik olmasına karşın alt yapı, toprak yapısı, arazinin alanı fiyatı değiştirir. Aynı ada üzerinde bulunan parsellerin yine gelişim olanaklarına bağlı olarak fiyatları farklı belirlenebilir. Farklı illerde ve ilçelerde değişen rakamlar ile kullanıcılara sunulan kiralık arsa ilanlarını detaylı olarak Sektörden.com’da inceleyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırmaları yaparak en uygun ilanları değerlendirebilirsiniz.
 

Kiralık Arsa Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arsa ve araziler üzerinde birçok işlem yapabilme imkanı bulunur. Arsa alım ve kiralama öncesi araştırma yapılmalı ve en iyi ihtimallerin değerlendirilmesine dikkat edilmesi gerekir. Arsa kiralarken amacına uygun alanların tercih edilmesi gerekir. Kiralanan arsa da tarımsal faaliyetler gerçekleşecek ise toprağın verimli olduğu araziler seçilmesi önemli olur. Üretim yapılabilmesi açısından elektrik, su gibi kaynaklara yakınlık da önemli özellikler arasında yer alır. Uzun vadede arsadan mahsül alınabilmesi için arsanın altyapısının da uygunluğuna bakılması önerilir. Kiralanan arsalar üzerine inşaat yapılabilme imkanı da bulunur. Ancak imarlı arsalarda mümkün olması sebebiyle tapu kaydı hakkında bilgi edinmek gerekir. Arsanın üzerine yapılacak her türlü maliyet arsanın değerini arttırma yönünde ise arsa sahibi ile anlaşma sağlanarak kira bedelleri düşürülebilir. Kiralanan arsadan kazanılacak gelirin uzun vadede giderini karşılaması tasarruf etmenin önemli unsurları arasında yer alır. 
Anasayfa Kategoriler İlanlar Ücretsiz İlan Verenler
Popüler Kategoriler