Satılık

aramanız için 0 ilan bulundu.
Seçili Kategoriler
Görünüm
Filtre

Filtre

Kategori
Kelime
Adres
Fiyat Aralığı
TL
USD
EUR
GBP
İmar Durumu
Tapu Durumu
Pafta No
Ada No
Parsel No
Temizle
İlan Başlığı İlan Tarihi Adres Fiyat

Satılık Arsa İlanları

Arsalar tapu özelliklerine göre farklı kullanım imkanlarına sahip toprak alanlardır. İmarlı arsalar üzerine inşaat yapılabilirken, tarım arazilerinde sadece tarımsal faaliyetler yapılabilir. Arsa özelliklerinde yer alan parsel, konum, yapı gibi değişkenler arsa üzerine yapılacak inşaat veya konutlarda belirleyici olur. Satılık arsa seçenekleri değişen metrekarelerde tek hisseli veya çok hisseli olabilir. Sektörden.com sayfasında emlak kategorisinde yer alan konuttan, turistik tesis alanlarına kadar pek çok mekanla ilgili ilanlara kolayca ulaşabilirsiniz. Kendi ilanlarınızı yayınlayarak daha çok kullanıcıya ulaştırabilir, en uygun fiyat teklifleri ile alım ve satım yapabilirsiniz. Satılık arsa ilanlarında farklı illerde değişen metrekarelere sahip seçenekler bulunur. İhtiyacınıza uygun arsayı yatırım aracına dönüştürebilir veya kullanmaya başlayabilirsiniz.
 

Satılık Arsa Fiyatları

Arsalar farklı tapu özelliklerine sahip olup kullanım şekilleri yapısına göre değişkenlik gösterir. Tarım yapmaya uygun bağ, bahçe gibi arsa çeşitleri fiyat bakımından ekonomik olup yatırım amacı ile kullanılabilir. İmarlı arsalar ise fiyat bakımından daha yüksek olup metrekaresine ve konumuna göre fiyatları değişir. Arsanın üzerine yapılacak inşaatın cinsi, konut adetleri veya yapıları yine fiyatlar üzerinde etkili özellikler arasında yer alır. Arsalar ada, parsel şeklinde olup tek hisseli veya çok hisseli olabilir. Parsellerin her birinin yine metrekareleri, cepheleri, yola yakınlık gibi durumları fiyatlarda etkili olup lokasyonu iyi konumda olan arsaların fiyatları yüksek olabilir. Farklı illerde satılık ilanı verilen arsalarda il, ilçe bazlı fiyatlar uygulandığı söylenebilir. 
 

Satılık Arsa Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arsa ve arazi satın alırken öncelikle kullanım amacına uygunluğuna dikkat edilmesi gerekir. Tarım işleri için imarsız alanlar seçilebilir ancak arsa üzerine konut inşaa edilmek istenirse imarlı arsaların tercih edilmesi önemli olur. Ayrıca konut katı, sayısı gibi değişkenler yine arsanın imar kaydına göre belirleneceği için imar planının ayrıntılı olarak incelenmesi gerekir. Yatırım amacıyla tercih edilen arsalarda ekonomik alanlar uygun olmasına karşın çevresel gelişimi göz önünde bulundurulması doğru seçim için dikkat edilmesi gereken özellikler arasında yer alır. Çok hisseli arsalarda büyük hisse paydaşları bedellerini ödeyerek küçük hisseleri alma şansına sahip olur. Arsa satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise amacına uygun kullanım için konumunun da uygun özellikler göstermesi olarak karşımıza çıkar. Adres, şehir merkezine, sanayi alanlarına yakınlık gibi durumlar gelişim göstermesi açısından oldukça önemlidir. Tapu kaydına göre ayrıca kişisel veya ticari olması da dikkate alınmalıdır. 
Anasayfa Kategoriler İlanlar Ücretsiz İlan Verenler
Popüler Kategoriler