Seçili Kategoriler
Görünüm
Filtre

Filtre

Kelime
Adres
Fiyat Aralığı
TL
USD
EUR
GBP
Oda Sayısı
Bulunduğu Kat
Bina Yaşı
Banyo Sayısı
Balkon
Kullanım Durumu
Site İçerisinde
Krediye Uygun
Isıtma
Eşyalı
Kat Sayısı
Takaslı
m² (Net)
m² (Brüt)
Tapu Durumu
Temizle
İlan Başlığı İlan Tarihi Adres Fiyat

Satılık Daire İlanları

Satılık dairelerin emlak kategorisinde en fazla ilana sahip olan seçenekler arasında olduğu söylenebilir. Satılık dairelerde adrese, metrekareye, yapısına göre birçok alternatif vardır. Satılık daire ilanlarında bina yaşları, sıfır olma durumu, ısıtma sistemleri, oda sayıları gibi birçok kriter olup kullanıcının tercihine göre seçenekler aza indirilebilir. Sektörden.com sayfası günlük ihtiyaçlardan, yatırım araçlarına kadar farklı birçok kategoride kullanıcılara alım ve satım yapma imkanı tanır. Her türlü araba, ev gibi değerli varlıklarınızın ilanını binlerce kullanıcıya ulaştırabilirsiniz. Satın almak istediğiniz ürünler ile ilgili profilleri takip ederek aradığınız güncel ilanlardan haberdar olabilirsiniz. Satılık dairelerde tapu durumuna göre ödeme şekillerinde farklılıklar olabilir. İlan detayları incelenirken tapu durumundan, imar, iskan, yalıtıma kadar birçok bilgiye erişmek gerekir.
 

Satılık Daire Fiyatları

Satılık daire fiyatları illere ve ilçelere göre farklılık gösterebilir. Satılık daire çeşitleri arasında bütçeden kullanıcıya uygun seçenekler mevcuttur. Dairelerin fiyatlarında konum en önemli unsurlardan olup, hava, kara ve deniz ulaşım imkanları, çevresel yapı gibi etkenler fiyatı değiştirir. Merkezi konumda olan dairelerin fiyatları daha yüksek olurken merkeze uzak ancak nezih semtlerde de yüksek fiyatlı daireler yer alır. Dairenin yaşı yine fiyata etki eder ve sıfır daireler genellikle fiyat bakımından yüksek olmasına karşın masrafsız olmaları avantajdır. Evlerde farklı ısıtma sistemleri kullanılır. Bölgeye uygun şekilde uygulanan ısıtma sistemleri içinde en ekonomik olanlar ise sobalı evlerdir. Evlerin oda, banyo, balkon ve kat sayıları yine fiyatı değiştirir. Kot veya zemin katlar fiyat bakımından uygun olurken ara katların ve güneş alan cephelerin fiyatları daha yüksektir. 3+1’den daha büyük daire fiyatlarına bakıldığında ise lüks, sosyal tesise sahip konutlar, akıllı evler, teraslı, dubleks evler geniş kullanım alanlarına sahip olması sebebiyle yüksektir.
 

Satılık Daire Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Daireler yatırım amacıyla veya oturmak için satın alınır. Yatırım için alınan dairelerin kira getirisine, çevresinin gelişme düzeyine dikkat edilmesi gerekir. Oturulacak dairelerde ise hane halkının kişi sayısı, evde yaşlı, çocuk veya evcil hayvan olması gibi detaylar evlerin özelliklerinin belirlenmesinde önemlidir. Yaşayacak kişi sayısına göre dairelerin büyüklüğüne ve kullanım alanlarının yeterliliğine karar verilmelidir. Dairenin ulaşımı kolay, çevresinin sosyal açıdan gelişmiş, okula, sağlık merkezlerine, alışveriş alanlarına yakın olması gerekir. Daire seçilirken tapu detayları incelenmeli, iskanın olmasına özellikle kredili alımlarda dikkat edilmelidir. Sıfır daire ya da yarı yapılı daire alırken sonradan yapılacak harcamalar hesaplanmalı ve fiyatı değerlendirilmelidir. Isınma açısından yalıtımı yapılmış dairelerin seçilmesi uygun olurken, cephesine göre güneş alması da avantajdır.
Anasayfa Kategoriler İlanlar Ücretsiz İlan Verenler
Popüler Kategoriler