Domain, Hosting & Yazılım

aramanız için 0 ilan bulundu.
Seçili Kategoriler
Görünüm
Filtre

Filtre

Kelime
Adres
Fiyat Aralığı
TL
USD
EUR
GBP
Tür
Dış Ticaret
Temizle
İlan Başlığı İlan Tarihi Adres Fiyat

Domain, Hosting ve Yazılım

Teknolojinin insan hayatına sağladığı katkılardan biri, bilgisayarlardır. Bilgisayar denilince akla ilk gelen unsurların başında internet ağı ve internet siteleri vardır. Günümüzde çağın bir gerekliliği olarak neredeyse her alanda insanlar, internet sitelerine ihtiyaç duyar. Bu durum bazen araştırma yapmak, başkalarıyla iletişim sağlamak için bazen de kendini tanıtmak, kurumsallığı yakalamak için gerekli olur. Çoğu insan internet üzerinden pek çok işini gerçekleştirebilse de internet sitesi kurmak için profesyonellerden yardım almaları gerekir. Çünkü gerek güvenliğin gerekse gizliliğin sağlanması için bazı unsurlara önem verilmesi gerekir. Domain, kurulacak sitenin ismi Hosting ise sitenin içeriği ile ilgili kavramlardır. İnternet sitelerinde bazen hazır kalıplara sahip site örnekleri kullanılır. Fakat özgünlük yakalamak isteyen kullanıcılar için ayrı yazılımlara ihtiyaç duyulur. Kullanıcılar, domain, hosting ve yazılım işlerinde yardım almak için Sektörden.com üzerinden talep oluşturabilirler. Bu işlerde uzman kişiler ise internet sitesine ihtiyaç duyan kullanıcılarla irtibat kurabilmek için “Domain, Hosting ve Yazılım” bölümünden ilan yayınlayabilirler.
 

Domain, Hosting ve Yazılım Fiyatları

Kurulacak internet sitesinin adı, uluslararası bir kuruluş olan ICANN’nın belirlediği firmalar tarafından denetlenerek satın alınır. Bu nedenle adınızı kullanabilmeniz adına yıllık belirli ödemeler yapmanız gerekir. Hosting ise siteye içerik yüklenebilmesini ve sitenin erişebilirliğini sağlar. Bu işlemler, çeşitli firmalar tarafından kullanıcılar sunulan sunucu hizmetiyle mümkündür. Alınan hosting hizmetinin fiyatı da içerik boyutuna göre farklılık gösterir. Sitenizi kendiniz kursanız da başkasından hizmet alsanız da bu iki ödemeyi yapmanız gerekir. Hem domain hem de hosting hizmeti, yabancı firmalar tarafından sunulduğu için ödenecek tutarlar, dolar üzerinden hesaplanır. Bu nedenle işlemin yapıldığı günkü kura göre ödenecek tutar değişir. Site tasarımı için ayrı hizmet alıyorsanız da yapılacak ödeme, hizmeti aldığınız yerin fiyatlandırma politikasına göre farklılık gösterebilir.
 

Domain, Hosting ve Yazılım Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternet sitesinin adına karar verilirken sizi, işinizi veya kurumunuzu doğru tanımlayacak isimler tercih edilmelidir. Mevcutta kullanılan isimleri satın alamayacağınız için domainde tercih edebileceğiniz bir konu olmaz. Hosting konusundaysa hizmeti satın alacağınız firmanın güvenilirliğine dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca size sunulan hizmet bedellerine göre de seçim yapabilirsiniz. Eğer tüm bu işlemler için profesyonel yardım alıyorsanız hizmeti aldığınız yerin güvenirliğine, tanınırlığına ve iş takibine önem vermeniz gerekir. Örneğin her yıl gerekli ödeme yapılmazsa site adınız düşer ve ödeme yapılmadığı sürece farklı kişiler, bu ismi kullanabilir. Bu nedenle hizmet aldığınız yerin bu takibi yapıp gerekli ödemeleri gerçekleştirmesi gerekir.
Anasayfa Kategoriler İlanlar Ücretsiz İlan Verenler
Popüler Kategoriler