Hobi & Oyuncak

aramanız için 0 ilan bulundu.
Seçili Kategoriler
Görünüm
Filtre

Filtre

Kelime
Adres
Fiyat Aralığı
TL
USD
EUR
GBP
Toplu Satış
Durumu
Adet
Dış Ticaret
Temizle
İlan Başlığı İlan Tarihi Adres Fiyat

Hobi ve Oyuncak Ürünleri

Hobiler kendinize ayırdığınız değerli vakitlerinizde yaptığınız uğraşlardır. Keyif veren ve sizi dinlendiren bu uğraşlar için çoğu zaman kendinize zaman yaratırsınız. Günümüzde zaman kavramı insan hayatında çok önemlidir. Bu nedenle zamanı en iyi şekilde değerlendirmek için fırsat buldukça hobilere yönelirsiniz. Sevdiğiniz uğraşlarla sürekli ilgilendiğinizde o hobi üzerinde beceri ve yetenek kazanırsınız. Size sanatsal yetenek ve el becerisi kazandıran hobiler sadece boş zaman uğraşları olarak düşünülmemelidir. Bireysel hobileriniz bir yana arkadaşlarınızla sosyalleşebileceğiniz hobi ve oyunlar da çok beğenilmektedir. Monopoly, Tabu, Uno, Jenga gibi birbirinden zevkli ve eğlenceli oyunları oynayabilir, günlük hayatın stresinden uzaklaşabilirsiniz. Hobiler genellikle insanların boş vakitlerini değerlendirmek amacıyla yaptıkları, kendi ilgi duydukları alanlara yönelik uğraşırlardır. Hobilerin altında genellikle merak duygusu bulunur. Kişinin gördüğü, merak ettiği, heves duyduğu uğraşları kendisinin de yapması ve denemesi hobidir ve kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Oyuncaklar ise özellikle çocukluk döneminde tanışılan, insanların gelişiminde, sosyalleşmesinde, toplumla birlikte yaşamayı öğrenmesinde büyük rol oynayan oyun araçlarıdır. Hobi ve oyuncak malzemeleri artık her yaşa ve farklı özelliklere sahip insanlara hitap edilecek şekilde üretilmeye başlanmıştır. Sektörden.com sitesinde hobi ve oyuncak ürünleri gibi farklı ürünler satmak istiyorsanız kolay bir biçimde sınırsız sayıda ilan oluşturabilirsiniz.
 

Eğitici Oyunlar

Puzzle ile günlerce uğraşır ve doğru parçaları bulmaya çalışırsınız. Puzzle yapmanın en keyifli tarafı, odağınız sadece doğru parçayı bulmak olacağı için zihninizi tamamen boşaltırsınız. Yaptığınız manzara resmi, doğa resmi, araba resmi, uzay resmi gibi çeşit çeşit puzzleları bitirdikten sonra tablo olarak odanızın bir köşesinde kullanabilirsiniz. 3D puzzle ile bu keyfi katlayabilirsiniz. Hobi ve oyuncak ürünleri sadece yetişkinler için değil çocukların gelişiminde de oldukça faydalıdır. Maket, puzzle, zeka oyunları gibi oyunları oynayan çocuklarda yaratıcı zeka gelişirken, problem çözme yetileri de artmaktadır. Ayrıca çocukları için özel tasarlanan eğitici oyuncaklar zeka gelişimini büyük ölçüde desteklemekte bu nedenle çokça tercih edilmektedir.
 

Sevilen Oyuncaklar

Çocukların en sevdiği oyuncaklar arasında oyuncak arabalar gelmektedir. Yüzlerce marka ve modelde bulabileceğiniz oyuncak arabalar erkek çocuklarının en sevdiği oyuncaklar arasındadır. Uzaktan kumandalı arabalar en yeni teknoloji ile üretilmekte ve çokça tercih edilen modellerin başında gelmektedir. Kız çocuklarının tercihi ise oyuncak bebekler olmaktadır. Yüzlerce farklı modelde oyuncak bebek seçenekleri sunulmaktadır. Barbie en favori markalardan sadece bir tanesidir. Doğayı seven çocuklar için renk renk ve farklı modellerde hayvan figürleri alabilir kendi çiftliklerini oluşturabilirsiniz. LEGO, Fisher Price, Playschool gibi dünyaca ünlü oyuncak markaların her döneme hitap eden, yılların deneyim ve tecrübesi ile hazırladıkları oyunları Sektörden.com’da keşfedin.
 

Hobi ve Oyuncak Fiyatları

Hobiler kişilerin kendilerini nasıl iyi hissettikleriyle ilgilidir ve herkesin kendi bütçesine göre bulabileceği hobi malzemeleri bulunur. Hobi malzemelerinde fiyatı arttıran genellikle marka ve kullanılan malzemelerin kalitesidir. Oyuncaklar malzemeleri, boyutları, teknolojileri, parça sayıları gibi etkenlerle birlikte birbirlerinden farklılaşırlar. Oyuncaklarda boyutun fiyata etkisi her zaman gözlemlenmez. Genellikle marka, model, seri ve popülarite önemlidir. Herkes tarafından bilinen kült filmlerin, dizilerin, animasyonların oyuncakları ve hobi malzemeleri diğerlerinden daha pahalı fiyatlara satılabilir. Oyuncaklar evrenseldir. Her yaşa ve her topluma hitap edebilen oyuncaklar bulunur. Çok pahalı koleksiyon oyuncakları, teknolojik oyuncaklar bulunduğu gibi uygun fiyatlı oyuncaklar da vardır.
 

Hobi ve Oyuncak Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hobi ve oyuncak seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli etkenlerden biri yaş sınırlamasıdır. Yetişkinler için çok önemli olmayan yaş sınırlaması küçük çocuklarda kendi yaş gruplarına uygun seçilmeyen oyuncaklarla birlikte ciddi fiziksel ve psikolojik sorunlara yol açabilir. 3 yaş altı bebeklerin oyuncaklarının kesici olmayan, yutulabilir parçalardan oluşmayan, kendilerine zarar vermelerine sebep olamayan şekilde üretilmesi gerekir. Küçük çocukların ellerini ağızlarına ve gözlerine dokundurdukları göz önünde bulundurulmalı ve malzeme seçimi buna göre yapılmalıdır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise hobi ve oyuncakların fiziksel ve zihinsel gelişime sağladıkları katkıların göz ardı edilmemesi gerektiğidir. Doğru seçimlerle çocukların oyuncaklarıyla eğlenirken aynı zamanda kaliteli zaman geçirmesi sağlanabilir.
Anasayfa Kategoriler İlanlar Ücretsiz İlan Verenler
Popüler Kategoriler