Takı

aramanız için 0 ilan bulundu.
Seçili Kategoriler
Görünüm
Filtre

Filtre

Kategori
Kelime
Adres
Fiyat Aralığı
TL
USD
EUR
GBP
Ürün
Toplu Satış
Adet
Durumu
Dış Ticaret
Temizle
İlan Başlığı İlan Tarihi Adres Fiyat

Takı

Takı, genellikle değerine dikkat edilmeden elbiselere ve vücuda takılan tüm süs eşyalarının adıdır. Günümüzde bijuteri olarak bilinse de takı dendiğinde pek çok kişinin aklına ilk olarak mücevher gelir. Mücevherler, değerli taşlar kullanılarak yapılan kolye, küpe, yüzük, broş veya bileklik gibi süs eşyalarında kullanılan yapılardır. Değerli taşlara bakıldığında ise altın, gümüş, elmas veya zümrüt gibi isimler görülür. Modanın vazgeçilmez bir unsuru haline gelen takıları kadın, erkek, çocuk hatta bebek gibi hemen hemen herkes tercih eder. Takı erkek modasına kravat, kemer, tespih gibi kategorilerden giriş yapan ve günümüzde en çok kullanılan eşyalar arasında yerini alan bir kategoridir. Takılar değerli veya değersiz taşlardan yapılarak kullanıcılara sunulur. Takıların manevi değerleri fazla olduğunda kullanıcılarla arasındaki duygusal bağ da o kadar yüksek olur. Bunun yanı sıra bazı inançlar gereği takı takmak insanları ruhen rahatlatır. Örneğin nazar boncuğu, gümüş erkek yüzükleri gibi toplumda yer edinmiş bu faktörler takılarla bir bağ içindedir. Zevkten zevke göre değişen takı modelleri modada sınır tanımaz. Kişinin tercihine göre kendine en yakışanı alarak tarzına uyum sağlayacak parçayı tamamlar.Takı modelleri kadınlara ve erkeklere özel tasarlanmış birçok model içerir. Kadın takı modellerinde çok tercih edilen küpeler, kolyeler ve yüzüklerle stilinizi tamamlayabilirsiniz. Erkek takı modelleri arasında çok tercih edilen bileklikler ile tarzınızı yansıtabilirsiniz. Çeşitli tasarımlarla satışa sunulan ürünler altın, gümüş, pırlanta gibi farklı materyallerden üretilmiştir. Tarzınızı en güzel yansıtacak ürünleri seçerek kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz. Hem kadınlar hem de erkekler için üretilen çok sayıda takı modelleri daha şık bir görüntüye sahip olmanızı sağlar. Üst ve alt giyim ürünlerinizde kullanacağınız takılar stilinizi tamamlayacak en büyük yardımcılarınızdır.
 

Takı Modelleri

Kadınlar için gece elbiselerine uygun olarak tercih edebilecekleri farklı renk ve modele sahip kolyeler üretilmektedir. Ayrıca diğer tamamlayıcı küpe ve bileklik gibi ürünlerde istediğiniz zarif görüntüye ulaşmanızı sağlayabilir. Malzemeleri genelde çelikten üretilen zincirler ve yüzüklerde kopma, bükülme gibi sorunlar yaşamadan güvenle kullanabilirsiniz. Erkeklere özel olarak hazırlanmış çelik zincirler her mevsim kullanıma uygundur. Özellikle yazın tercih ettikleri zincir takılar tahrişe yol açmaz. Yine çok sevilen bileklikler çelik, deri, kauçuk gibi materyallerden faydalanılarak üretilmektedir. Bilekliklerin ucuna eklenen klipsler kullanım kolaylığı sağlar. Günlük hayatta yaşadığımız karmaşa ve stresi azaltıcı etkileri olan doğal taşlarla üretilmiş takılarda çokça tercih edilmektedir. Lav, obsidyen, oniks gibi doğal taşlardan üretilen takılar stresi azaltıcı özelliklere sahiptir. Bu taşların tüm gün vücudunuza temas etmesi stresi azaltıp negatif enerjileri temizlediği bilinir.
 

Takı Fiyatları

Takı dendiğinde akla ilk gelen modellerden birisi pırlanta yüzüklerdir. Evliliğin sembolü haline gelmiş pırlanta yüzüklerin takı dünyasındaki yeri küçümsenemez. Hemen hemen herkesin en az bir kez pırlanta yüzük fiyatlarına baktığı varsayılırsa bu oran çok fazladır. Pırlanta tektaş yüzükler, elmasın işlenmesi ile elde edilir. Pırlanta yüzük fiyatları genel olarak taşların karatına göre belirlenir. Bunun yanı sıra yüzüklerdeki berraklık, rengi, lekeli olup olmaması, işçiliği ve kesimi gibi birçok faktör fiyatlarda etkili olur. Takı dendiğinde akla gelen bir diğer model ise alyanslardır. Alyanslar diğer yüzük modelleri gibi yüzüğün üzerindeki işçilik ve kaplamasıdır. Kolye ve küpe gibi takıların fiyatlarında ise kullanılan ürünün değeri ve işçiliği en etkili unsurlardır. Takı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Bunlar genelde takının tasarımı ve kullanılan materyal kalitesidir. Bijuteri takılar, mücevherler ve özel tasarım gibi kategorilere ayrılan çok çeşitli takı modeli bulunur. Modern ve klasik gibi herkesin zevkine hitap eden çok çeşitli takılar satışa sunulmuştur. Günlük kombinler için tercih edilen bijuteri takılar genelde uygun fiyatlı ürünlerdir. Özel günler ve şık görünüme sahip olmanızı sağlayan mücevherler ise marka ve modeline göre fiyat farklılıkları göstermektedir. Dünyaca ünlü markaların özel koleksiyon olarak gösterimini yaptığı mücevherler; marka, model, üretim sayısı, tasarım gibi özelliklerine göre fiyatlandırılmaktadır. Özel tasarım takılar, stil sahibi kullanıcıların çokça tercih ettiği sizi marjinal bir görüntüye taşıyacak ürünler olarak piyasada satışa sunulmaktadır. 
 

Takı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Takı almak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bazı önemli detayları bilmeleri gerekir. En sık kullanılan takı modellerinin arasında kolyeler yer alır. Kolye seçerken sade bir giyim tarzı olan kişiler birkaç kolye bir arada kullanılan modellerden alabilirler. Tek zincir içinde iki veya üç farklı kolye ucu bulunan modeller sade giyim tarzının havasını yükseltir. Siyah giyim tarzına daha yatkın olan kişiler genellikle beyaz altın veya gümüş kolyelerle çok şık bir görünüm elde ederler. Küpe seçiminde ise yüzü küçük olan kişiler büyük küpelerden uzak durmalıdırlar. Özel gecelerde takı kullanmak isteyenler için abiye saat modellerinden tercih ederler. İş kıyafetlerini tamamlamak için sade ve göze çok çarpmayan takı modelleri seçilmelidir. Takı seçerken birbiriyle uyumlu parçaları seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Kombinlerinize uygun seçimler izi daha şık ve zarif gösterecektir. Günlük ve spor kombinlerinizde daha sade bijuteri ürünlerini tercih edebilirsiniz. Materyal olarak silver metal ve gold metal ürünleri kullanabilirsiniz. Bunun dışında doğal taşlardan yapılmış ürünlerde günlük hayatınızda sıkça kullanacağınız ürünler olabilir. Özel günler için tercih edebileceğiniz değerli taşlardan yapılmış mücevherler ile şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Altın, pırlanta, zümrüt gibi değerli materyallerden üretilen takılar işlem hacmine göre fiyatlarında değişiklik göstermektedir. Özel tasarım takılarda ise hem bijuteri ürünleri üretilmekte hem de değerli taşlar kullanılarak çeşitli takı üretimi yapılmaktadır. Sizde stilinize en uygun takıları Sektörden.com’da bulabilirsiniz.
Anasayfa Kategoriler İlanlar Ücretsiz İlan Verenler
Popüler Kategoriler