Bebek Bezi 1 ilan bulundu

Ücretsiz İlan Ver
İlan Başlığı İlan Başlığı İlan Tarihi Ülke/İl/İlçe Fiyat
11/09/2021
Türkiye, İstanbul - Avrupa, Esenyurt
21 TL

Bebek Bezi

Bebek bakım ürünleri arasında önemli bir ürün olan bebek bezi, bebeklerin sağlığı ve temizliği için kullanılmaktadır. 4-5 yaşlarına kadar kullanılan bebek bezleri henüz tuvalet eğitimi olmayan çocuklar için konforlu kullanım sağlar. Bebek bezi farklı özelliklere sahip ve her yaş için üretilen çeşitleri ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Bez kullanımında bebekler daha konforlu ve rahat hissetmektedir. Bez seçiminde dikkat edilen marka ve üretildiği materyal kadar yaş seçimine de dikkat etmeniz gerekir. Bebeklerinizin kilosuna göre seçeceğiniz bebek bezleri numaralı şekilde üretilmektedir. Bebeğinize özel seçeceğiniz bebek bakım ürünleri daha sağlıklı ve konforlu olmalarını sağlayacaktır.

 

Bebek Bezi Modelleri

Bebek bezi üretiminde kullanılan materyaller bebeklerin hassas cilt yapısına özel olarak üretilmektedir. Tahrişi önleyici yapıları sayesinde rahat kullanım sağlamaktadır. Bebek bezlerinde modeller kiloya ve yaşa göre değişmektedir. Farklı materyallerden üretilen bebek bezleri çok çeşitli kullanım sağlamaktadır. Tek kullanımlık üretilen bezler bebek sağlığına zararlı maddeler içermeyen ürünlerden yapılmıştır. Hijyen açısından bir kez kullanımı tavsiye edilir. Yoğun emici özellikleri sayesinde sızdırma yapmadan rahat temizlik sağlar. Kumaştan üretilen bebek bezleri ise yıkanarak yeniden kullanılabilir özelliğe sahiptir. Pamuktan ve doğal liflerden üretilmektedir. Yıkanabilir olma özelliği sayesinde kir tutmaz. Emici özellikleri sayesinde sızdırma yapmazlar. Yaşları ilerleyen çocukları tuvalet eğitimine kolay alışması için üretilen eğitim pantolonları da bir diğer ürün modelidir. Tuvalet eğitimi konusunda çocuğunuzun yardımcısıdır.

 

 

Bebek Bezleri Nasıl Kullanılır?

Bebek bezi kullanımında bezin nasıl bağlandığı çok önemlidir. Bezi doğru şekilde takarsanız bebeğiniz uyanıkken ya da uykusunda sorun yaşamayacaktır. Bebek bezini değiştirirken alt açma minderi veya pedi üzerine yatırmanız gerekir. Bu yardımcı ürünler bebeğinizin bezini değiştirirken zeminin kirlenmemesi ve bakterilerin bebeğinizin ile temas etmesini engellemek için üretilmiş bebek bakım ürünleridir. Alt açma pedleri yıkanabilme özelliği sayesinde sürekli kullanılabilir. Bu sayede bebeğinizin bezini hijyeni koşullarda değiştirebilirsiniz. Yeni bezi bağlamadan önce bebekler için üretilen ıslak mendil ve ıslak havlularla bebeğinizin altını temizlemelisiniz. Yine pişik olmaması için bebekler için üretilen pudralardan faydalanabilirsiniz.

 

 

Bebek Bezi Fiyatları

Bebek bezi kullanımı her geçen gün arttığı için üreticilerde farklı çeşitlerde ürünleri piyasaya çıkarmaktadır. Kullanıcıların bebek bezi alırken en çok önem verdikleri özelliklerin başında sızdırmazlık ve emicilik özelliği geliyor. Bu özelliklere sahip bebek bezi markaları diğerlerinden bir adım daha ön plana çıkıyor. Yıkanabilir kumaş bezler tekrar kullanılabilir olduğu için birden fazla kullanımı mümkündür Sürekli satın almaya gerek olmadığı için kullanıcıların bir başka tercihi de bu bezler olmaktadır. Paketlerin içerisinde ne kadar bez bulunduğu da dikkat edilenler arasındadır. Bebek bezi fiyatları, marka, model ve bezlerin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bez üreticileri her bütçeye uygun bez üretmektedir.

 

 

Bebek Bezi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebekler için doğru bez seçimi oldukça önemlidir. Doğumdan sonra belirli bir süre yeni doğan bezler kullanılmalıdır. Kullanacağınız bezde ciltte herhangi bir kabarıklık ve tahriş görmeniz durumunda bezi değiştirmeniz önerilir. Bebeğinizin bezin bileşenlerine karşı alerjisi olabilir. Özellikle bez seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise bezin uygun ölçülere sahip olmasıdır. Bezler üzerinde bulunan numaralar sayesinde bez seçimi yapmak daha kolay olmaktadır. Bez alırken yaşa değil bebeğinizin kilosuna dikkat etmeniz gerekir. Bazı bebekler yaşından daha zayıf veya daha kilolu olabilir. Dolayısıyla bez seçiminde yaşın değil kilonun baz alınması daha sağlıklı olacaktır. Bebeğinizin bezin içerisinde rahat etmesi de oldukça önemlidir. Hava alma özelliği olan, ultra emici yapıda olan, sızdırma yapmayan gibi farklı seçeneklere sahip bebek bezlerinden ihtiyacınıza uygun olanları seçebilirsiniz.