Dizüstü (Notebook) 31 ilan bulundu

Ücretsiz İlan Ver
İlan Başlığı İlan Başlığı İlan Tarihi Ülke/İl/İlçe Fiyat
19/11/2021
Türkiye, İstanbul - Avrupa, Beşiktaş
2,300 TL
19/11/2021
Türkiye, İstanbul - Avrupa, Beşiktaş
3,600 TL
19/11/2021
Türkiye, İstanbul - Avrupa, Beşiktaş
1,200 TL
19/11/2021
Türkiye, İstanbul - Avrupa, Beşiktaş
2,400 TL
19/11/2021
Türkiye, İstanbul - Avrupa, Beşiktaş
500 TL
19/11/2021
Türkiye, İstanbul - Avrupa, Beşiktaş
2,000 TL
19/11/2021
Türkiye, İstanbul - Avrupa, Beşiktaş
800 TL
19/11/2021
Türkiye, İstanbul - Avrupa, Beşiktaş
4,300 TL
19/11/2021
Türkiye, İstanbul - Avrupa, Beşiktaş
3,200 TL
19/11/2021
Türkiye, İstanbul - Avrupa, Beşiktaş
3,500 TL

Dizüstü Bilgisayar

Bilgisayarların kullanılmaya başlanmasıyla yapılan pek işlemde rahatlık sağlansa da bu rahatlığı artıran başka bir gelişme, dizüstü bilgisayarların üretilmesidir. Dizüstü bilgisayarlar sayesinde kullanıcılar, istedikleri yerlerde istedikleri zaman yapacakları işlemleri gerçekleştirebilir. Ayrıca belirli bir süreye kadar şarjlı kullanımın da sağlanması, dizüstü bilgisayara olan talebin başka bir nedenidir. Dizüstü bilgisayar satın alındığında kullanıcıların ayrıca klavye, mouse, hoparlör, kamera gibi parçaları satın almasına gerek kalmaz. Ayrıca kullanıcılar, yapacakları işlemler için özel olarak geliştirilmiş dizüstü bilgisayar modellerini de bulabilirler. Bu bilgisayarları satın almak, masaüstü bilgisayarda ilgili özelliği sağlayan parçayı değiştirmekten daha kolay bir yoldur. Dizüstü bilgisayarların aynı özelliklere sahip masaüstü bilgisayarlara göre daha az enerji tüketmesi de kullanıcıları dizüstü bilgisayar almaya iten başka bir sebeptir. Kullanıcılar, sayılan ve daha pek çok husustan dolayı dizüstü bilgisayar satın alırlar. Kullanıcılar, bazen daha iyi modellerini satın almak için kullandıkları dizüstü bilgisayarlarını satmak ister. Kolay taşınabilir yapısıyla dizüstü bilgisayarlar gündelik hayatın önemli bir parçasını oluşturmuştur. Gelişen teknoloji ile her geçen gün yeni modeller hayatımızı kolaylaştırmaya devam etmektedir. Evinizde, ofisinizde, seyahatlerinizde kolayca yanınızda taşıyabileceğimiz laptop günlük hayatımızda bize kolaylık sağlamaktadır. Dizüstü bilgisayarlar çevre dostudur. Kağıt üzerinde yapılan işlemler artık dizüstü bilgisayarlarda yapıldığı için kağıt israfının önüne geçmiştir. Dizüstü bilgisayarlardan online alışverişlerinizi kolayca yapabilir, sevdiğiniz dizi ve filmleri izleyebilir, işinizi online yönetebilir, toplantılara giderken kolayca yanınızda taşıyabilirsiniz. Farklı model ve renk seçenekleri ile size en uygun laptop modellerini tercih edebilirsiniz. Gün geçtikçe gelişen teknolojiyle dizüstü bilgisayar şarj ömrü daha da uzamış böylece tüm gün yüksek performans alabileceğiniz modeller sizlere sunulmuştur. Farklı renk ve boyut seçenekleri ile size en uygun bilgisayar modellerini seçebilirsiniz.

 

 

Dizüstü Bilgisayar Modelleri

Laptop modelleri küçük ve büyük olarak son teknoloji ile üretilmektedir. Yaptığınız işe uygun işlevsel bir dizüstü bilgisayar tercih edebilirsiniz. Buna bağlı olarak seçeceğiniz bilgisayar boyutunu tercih edebilirsiniz. Örneğin, evinizden veya ofisinizden sadece mail trafiğini yönetmek istiyorsanız daha küçük boyutlarda üretilen modeller işinizi görcektir. Bunun için mini laptopları tercih edebilirsiniz. Ancak tasarımsal işler yapıyorsanız tercihiniz büyük ekranlı bilgisayarlar olmalıdır. Alacağınız bilgisayar büyük ekranlı ve ekran kartı güçlü olmalıdır. Yaptığınız tasarımı ve renkleri tam olarak görmenizi sağlayacaktır. Yapacağınız seçime bağlı olarak dizüstü bilgisayar fiyatları değişkenlik gösterecektir. İhtiyacınız doğrultusunda dizüstü bilgisayar modellerine bakabilirsiniz.

 

 

 

Dizüstü Bilgisayar Fiyatları

Gelişen teknolojiyle birlikte dizüstü bilgisayar modelleri sürekli yenilenmektedir. Eskiden model seçimi kısıtlıyken şu an istediğiniz marka, model, renk ve boyutta seçim yapabiliyorsunuz. Bu değişkenleri göz önünde bulundurduğumuzda bilgisayar fiyatları arasında farklı seçeneklerle karşılaşıyoruz. Mini laptop modelleri renk seçenekleri ve portatif tasarımlarıyla son dönemlerde popüler tercihler arasında yer alıyor. Seyahatlerinizde kolayca çantanızda taşıyabileceğiniz modelleri tercih edebilirsiniz. Tasarımsal işler için tercih edilen macbook modelleri yine kullanım alanlarınıza göre tercih edebileceğiniz ürünler arasında yer alıyor. Dünyaca ünlü markalarında fiyatlar üzerinde etkisi büyük etkisi olmaktadır. Asus, Msi, Lenovo, Toshiba, Casper, Huawei gibi markalar kullanıcıları tarafından beğeni toplamaktadır. Dizüstü bilgisayar fiyatları, pek çok etmene göre farklılık gösterir. Öncelikle dizüstü bilgisayarın sahip olduğu özellikler, belirlenecek fiyatı etkiler. Bilgisayarın işlemcisinin, ekran kartının, bellek değerinin ne olduğu bu özelliklerin en başında gelir. Bilgisayar özelliklerinin yanı sıra özellikle 2. el satış fiyatlarında etkili olan hususlar da vardır. Örneğin dizüstü bilgisayarını satmak isteyen kullanıcının belirleyeceği fiyat, bilgisayarını ne kadar kullandığına göre değişir. Bunun sebebi de gerek yıpranma miktarının gerekse garanti süresinin etkilenmesidir. Ayrıca aynı bilgisayarın sıfır fiyatının ne olduğu da 2. el satış fiyatlarını belirleyen bir başka nedendir. Kullanıcılar, bu fiyata göre satmak istedikleri bilgisayarlarının ilan fiyatlarını belirleyebilir.

 

 

 

Dizüstü Bilgisayar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dizüstü bilgisayar seçerken büyük ve küçük ekranları tercih edebileceğiniz şekillerde üretilmiştir. Dizüstü bilgisayarınızın boyut seçimini ihtiyacınıza yönelik yapmanız gerekir. Örneğin; ekran büyüklüğü sayesinde daha rahat çalışabilmeniz için büyük ekranlı ve yüksek performanslı ürünleri tercih edebilirsiniz veya çalışma odanızda kullanmak istediğiniz bilgisayarlarda küçük boyutlu dizüstü bilgisayarları tercih edebilirsiniz. Bu tamamen sizin ihtiyacınız, zevk ve tercihinize göre değişiklik göstermektedir. Dizüstü bilgisayar seçerken dikkat etmeniz gerekenlerin başında bilgisayarı hangi işlerde kullanacağınız gelmektedir. Örneğin; uzun makaleler veya yazılar hazırlamak için bilgisayar almak istiyorsanız ergonomik tasarıma sahip ve rahat klavye kullanımı sağlayan modelleri tercih edebilirsiniz. Bilgisayar tercihinizi tasarım yapmak amacıyla kullanacaksanız, yüksek işlemcili ve yüksek belleğe sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu performanstır. İhtiyacınıza uygun modelleri seçtiğinizden emin olmalısınız. İlerleyen teknoloji ve her geçen gün gelişen bilgisayar modelleri arasında performans ögeleri de buna uygun değişmektedir. Dizüstü bilgisayarların performans olarak masaüstü bilgisayarların üzerine çıkabilmesi için seçilen bilgisayar modelinin özellikleri oldukça önemlidir. Kullanıcılar, öncelikle işletim sistemine dikkat etmelidir. Dizüstü bilgisayarların i5 veya i7 işlemcilere sahip olması, performansını göstermesi açısından önemlidir. Ekran ve kasa olmak üzere bir bütün olarak tasarlanan dizüstü bilgisayarlarda herhangi bir sorun olduğunda bilgisayarın sökülmesi gerekir. Bu nedenle başta ekran kartı özellikleri olmak üzere disk ve klavye tasarımı dikkat edilecek başka unsurlardır. Örneğin yüksek kalitedeki oyunlar için en az 2 GB’a sahip ekran kartı olan modeller seçilmelidir. Tüm bunlara ek olarak bilgisayarın sahip olduğu bataryaya da değerlendirilmelidir. Elektrik kaynağından uzak bir şekilde uzun süreler çalışmanız gerekiyorsa şarjı uzun süre dayanan modeller tercih edilmelidir.