Donanım & Yedek Parça 9 ilan bulundu

Ücretsiz İlan Ver
İlan Başlığı İlan Başlığı İlan Tarihi Ülke/İl/İlçe Fiyat
01/10/2021
Türkiye, İstanbul - Anadolu, Üsküdar
11,000 TL
01/10/2021
Türkiye, Hatay, Dörtyol
2,200 TL
31/08/2021
Türkiye, Bursa, Osmangazi
57.99 TL
17/05/2021
Türkiye, İstanbul - Avrupa, Güngören
110 TL
31/03/2021
Türkiye, Yalova, Çınarcık
47,900 TL

Donanım Yedek Parça Modelleri

Bilgisayarlar gündelik hayatımızın önemli parçalarından biridir. Bilgisayarın kullanım süresini uzatmak için bakımını sürekli sağlamak ve bilgisayara uygun donanım ve yedek parçaların değişimini yapmak gerekir. Bilgisayar donanım ve parçaları cihazların modeline göre farklılık gösterir. Dizüstü bilgisayar için farklı, masaüstü bilgisayarlar için farklı ürünler üretilmektedir. Donanım, yedek parça kategorisi altında bulabileceğiniz donanım ve parçalar şunlardır; Anakart; Tablet Anakart; OC Panel; İşlemci; RAM Bellek; Harddisk (Dahili); SSD (Dahili); Ekran Kartı; Ses Kartı; Güç Kaynağı; Kasa; CD Sürücü / Yazıcı; DVD Sürücü / Yazıcı; Blu-ray Sürücü / Yazıcı; Ağ Kartı; TV & Video Kartı; Fan & Soğutucu; Disket Sürücü; PCI Kartlar; PCI Express Kartlar; Arıza Tespit Kartı; Güç Kaynağı Test Cihazı; Işıklandırma; Arızalı Tablet; Adaptör; Batarya (Pil); Ekran; Kablo & Flexi Film; Kasa & Parçaları.

Bilgisayarınızın performansını arttıran bu parçalar sayesinde hem uzun ömürlü kullanıma sahip olacaksınız hem de bilgisayarınızı ilk gün ki işlevselliği ile kullanmaya devam edeceksiniz. İhtiyacınıza uygun donanım ve yedek parça ürünlerini sayfamızda bulabilirsiniz.

 

Donanım Yedek Parça Fiyatları

Donanım ve yedek parça fiyatları marka, model, hız, kapasite, soğutma parçaları gibi özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Satın alırken ihtiyacınıza uygun ürünleri incelemenizde fayda vardır. Seçim yaparken, donanım ve yedek parça kategorisi altında toplanmış geniş ürün yelpazesinden yararlanabilirsiniz.

Bilgisayar parçaları arasında en pahalı parçalardan birisi anakarttır. Bilgisayarınızın temel hızını belirleyen işlemci bu parçalar arasında alırken en dikkat etmeniz gereken ürünlerdendir. Bilgisayarınızın oyun performansını sağlayan ses ve ekran kartları, günlük işlemlerinizdeki performansı etkileyen bellekler gibi parçalar da çok önemlidir. Dijital verilerinizi depolamak için sıkça kullandığınız hard diskler veya CD, DVD, Bluray gibi kayıt yapabilen optik sürücülerden ihtiyacınıza en uygun olanını belirleyerek edinebilirsiniz.

 

Donanım Yedek Parça Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilgisayarınız için donanım ve yedek parça ürünlerini seçerken dikkat etmeniz gerekenler vardır. Bu aşamada en çok yaşanılan sorunlardan birisi uyum problemleridir. Bilgisayarınıza uyumlu parçaları seçtiğinizden emin olmalısınız. Sisteminizi yenilemek için alacağınız ürünlerde dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri ürün girişleridir. Ürün satın almadan önce eski parçalarınızın yerine alacağınız ürünlerin giriş yapılarını ve hızlarını kontrol etmelisiniz. Örneğin eski ekran kartınıza uygun yuva eski tip ise sisteminizi komple değiştirmenizde fayda olacaktır. Çünkü eski teknolojiye sahip olan bazı cihazlarda muadil ürün bulmak bile imkansızdır. Benzer bir durum olarak anakartlardan bahsedebiliriz. Eskiyen veya arızalanan anakartınızı değiştirmek için önce modelini öğrenmeniz gerekir. Hangi tip bellek kullanıldığını tespit etmeniz yeni alacağınız ürünün uyumlu olması için önemlidir. Aksi halde giriş yapısı uygun olmayan bir ürün satın aldığınızda kullanmanız imkansız hale gelmektedir. Donanım ve yedek parça kategorisinde yer alan bilgisayarınıza uygun parçaları Sektörden.com’da bulabilirsiniz.