Donanım & Yedek Parça

aramanız için 0 ilan bulundu.
Seçili Kategoriler
Görünüm
Filtre

Filtre

Kelime
Adres
Fiyat Aralığı
TL
USD
EUR
GBP
Dış Ticaret
Tür
Toplu Satış
Adet
Takas
Durumu
Temizle
İlan Başlığı İlan Tarihi Adres Fiyat

Donanım Yedek Parça 

Bilgisayarlar gündelik hayatımızın önemli parçalarından biridir. Bilgisayarın kullanım süresini uzatmak için bakımını sürekli sağlamak ve bilgisayara uygun donanım ve yedek parçaların değişimini yapmak gerekir. Bilgisayar donanım ve parçaları cihazların modeline göre farklılık gösterir. Dizüstü bilgisayar için farklı, masaüstü bilgisayarlar için farklı ürünler üretilmektedir. Günlük hayatın vazgeçilmez eşyalarından biri, kullanıcıların karşısına hem masaüstü hem de dizüstü formlarda çıkan bilgisayarlardır. Bilgisayarlar, çeşitli işlevleri gerçekleştirmeye yarayan donanım ve parçaların bir araya gelmesiyle işlerlik kazanır. Bu nedenle yapılacak işleme göre seçilecek parçaların özellikleri de önem teşkil eder. Örneğin, grafik tasarım işleri yapılıyorsa kullanılan bilgisayarın sahip olduğu ekran kartının, kullanılan programın performansını en iyi yansıtacak özelliklere sahip olması gerekir. Örnekte de olduğu gibi kullanıcıların ilgi alanı değiştikçe ihtiyaç duyulan donanım ve parçalar da değişir. Kullanıcılar, bu durumlarda yeni parça ve donanımları eskileriyle değiştirir. Klavye, mouse gibi parçaların değişimi oldukça kolaydır. Fakat diğer disk, ekran kartı gibi iç parçaların değişiminde profesyonel kişilerden yardım alınmalıdır. Parça ve donanım değişiminde kullanıcılar, bazen sıfır bazense 2. el ürünleri satın alabilir. Bilgisayar parça ve donanımları görece fiyatı yüksek ürünler olduğu için kullanıcılar, değişim sonrası sahip olunan parçaları satıp bütçesine katkı sağlamak isteyebilir. Bilgisayar parça ve donanımlarına ihtiyaç duyulması halinde veya satış işlemi yapılacağında kullanıcılar, Sektörden.com’da yer alan sayısız ilanı gözden geçirip kendi ilanlarını oluşturabilirler.
 

Donanım Yedek Parça Modelleri

Donanım, yedek parça kategorisi altında bulabileceğiniz donanım ve parçalar şunlardır; Anakart; Tablet Anakart; OC Panel; İşlemci; RAM Bellek; Harddisk (Dahili); SSD (Dahili); Ekran Kartı; Ses Kartı; Güç Kaynağı; Kasa; CD Sürücü / Yazıcı; DVD Sürücü / Yazıcı; Blu-ray Sürücü / Yazıcı; Ağ Kartı; TV & Video Kartı; Fan & Soğutucu; Disket Sürücü; PCI Kartlar; PCI Express Kartlar; Arıza Tespit Kartı; Güç Kaynağı Test Cihazı; Işıklandırma; Arızalı Tablet; Adaptör; Batarya (Pil); Ekran; Kablo & Flexi Film; Kasa & Parçaları. Bilgisayarınızın performansını arttıran bu parçalar sayesinde hem uzun ömürlü kullanıma sahip olacaksınız hem de bilgisayarınızı ilk gün ki işlevselliği ile kullanmaya devam edeceksiniz. İhtiyacınıza uygun donanım ve yedek parça ürünlerini sayfamızda bulabilirsiniz.
 

Donanım Yedek Parça Fiyatları

Donanım ve yedek parça fiyatları marka, model, hız, kapasite, soğutma parçaları gibi özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Satın alırken ihtiyacınıza uygun ürünleri incelemenizde fayda vardır. Seçim yaparken, donanım ve yedek parça kategorisi altında toplanmış geniş ürün yelpazesinden yararlanabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarların tercih edilmesindeki en büyük sebep, parçalarının veya donanımlarının kolay değişebilir olmasıdır. Bu parça ve donanım fiyatlarının belirleyenlerden biri, güncel kur değeridir. Bu ürünler, yurtdışında üretilip ülkemize geldiği için geliş fiyatları yabancı para birimi cinsinden olur. Bu fiyat, kur değerinden TL’ye çevrildiği için parça ve donanım fiyatlarında haftalık hatta günlük değişimler gözlenir. Bazı parçaların değişimi yapılırken bilgisayarın markası dışındaki markaların ürünleri de kullanılabilir. Bu nedenle markaların güvenirliği ve bilinirliği ürün fiyatlarında etkili olur. Fiyatlardaki temel belirleyen ise alınan parça ve donanımın özelliğidir. Örneğin yüksek kapasiteli belleklerin fiyatı, diğerlerinde göre daha fazla fiyata satılır. Bilgisayar parçaları arasında en pahalı parçalardan birisi anakarttır. Bilgisayarınızın temel hızını belirleyen işlemci bu parçalar arasında alırken en dikkat etmeniz gereken ürünlerdendir. Bilgisayarınızın oyun performansını sağlayan ses ve ekran kartları, günlük işlemlerinizdeki performansı etkileyen bellekler gibi parçalar da çok önemlidir. Dijital verilerinizi depolamak için sıkça kullandığınız hard diskler veya CD, DVD, Bluray gibi kayıt yapabilen optik sürücülerden ihtiyacınıza en uygun olanını belirleyerek edinebilirsiniz. 
 

Donanım Yedek Parça Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanıcılar, bir markanın ekranlarını daha çok beğeniyorsa bilgisayarına o ekranı dâhil edebilir. Dizüstü bilgisayarda da ekran gibi sabit parçalar değişmese de iç donanımlarında değişiklik yapılabilir. Bu nedenle dizüstü bilgisayarlarda daha çok karşılaşılan bir durum olarak değişen parçanın, bilgisayar modeline uyum sağlayacak parça olması gerekir. Ayrıca parça ve donanımların, kullanıcının çalışma alanına uygun özelliklere sahip olması gerekir. Eğer 2. el bir ürün satın alınıyorsa ürünün ne kadar kullanıldığı, bir sorununun olup olmadığına da dikkat edilmesi gerekir. Hem 2. el hem sıfır parça ve donanımların satın alındığı yerin veya kişinin güvenilir olması da bu anlamda dikkat edilecek başka bir husustur. Bilgisayarınız için donanım ve yedek parça ürünlerini seçerken dikkat etmeniz gerekenler vardır. Bu aşamada en çok yaşanılan sorunlardan birisi uyum problemleridir. Bilgisayarınıza uyumlu parçaları seçtiğinizden emin olmalısınız. Sisteminizi yenilemek için alacağınız ürünlerde dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri ürün girişleridir. Ürün satın almadan önce eski parçalarınızın yerine alacağınız ürünlerin giriş yapılarını ve hızlarını kontrol etmelisiniz. Örneğin eski ekran kartınıza uygun yuva eski tip ise sisteminizi komple değiştirmenizde fayda olacaktır. Çünkü eski teknolojiye sahip olan bazı cihazlarda muadil ürün bulmak bile imkansızdır. Benzer bir durum olarak anakartlardan bahsedebiliriz. Eskiyen veya arızalanan anakartınızı değiştirmek için önce modelini öğrenmeniz gerekir. Hangi tip bellek kullanıldığını tespit etmeniz yeni alacağınız ürünün uyumlu olması için önemlidir. Aksi halde giriş yapısı uygun olmayan bir ürün satın aldığınızda kullanmanız imkansız hale gelmektedir. Donanım ve yedek parça kategorisinde yer alan bilgisayarınıza uygun parçaları Sektörden.com’da bulabilirsiniz.
Anasayfa Kategoriler İlanlar Ücretsiz İlan Verenler
Popüler Kategoriler