Seçili Kategoriler
Görünüm
Filtre

Filtre

Kelime
Adres
Fiyat Aralığı
TL
USD
EUR
GBP
Dış Ticaret
Model
Toplu Satış
Adet
Ekran Boyutu
Ekran Kartı
Kasa
Ram
Sabit Disk
İşlemci
Temizle
İlan Başlığı İlan Tarihi Adres Fiyat
i7 7700k, MSI GTX 1070, 16GB ram Oyun ve İş Canavarı
i7 7700k, MSI GTX 1070, 16GB ram Oyun ve İş Canavarı Türkiye-İstanbul - Anadolu-Üsküdar
11,000 TL
i7 7700k, MSI GTX 1070, 16GB ram Oyun ve İş Canavarı
11 Şubat
Türkiye-İstanbul - Anadolu-Üsküdar
11,000 TL
Her butceye gore bilgisayar
Her butceye gore bilgisayar Türkiye-İzmir-Karabağlar
2,500 TL
Her butceye gore bilgisayar
11 Şubat
Türkiye-İzmir-Karabağlar
2,500 TL
Bilgisayar Kasası
Bilgisayar Kasası Konya-Selçuklu
4,500 TL
Bilgisayar Kasası
11 Şubat
Konya-Selçuklu
4,500 TL
MSI i5-2450M 8GB Ram 120GB SSD 1GB Ekran Kartı 24 Inch Full HD
3,500 TL
MSI i5-2450M 8GB Ram 120GB SSD 1GB Ekran Kartı 24 Inch Full HD
16 Kasım
Türkiye-İstanbul - Avrupa-Sarıyer
3,500 TL

Masaüstü Bilgisayar

Masaüstü bilgisayarlar isminden de anlaşılacağı gibi masa üzerinde çalışmaya uygun olarak tasarlanmış bilgisayarlardır. 45’li yıllarda ilk kez üretilen masaüstü bilgisayardan bu yana yeni teknoloji ile birleşmiş, boyut olarak küçülmüş ama kapasite olarak büyümüş ileri teknoloji masaüstü bilgisayar modellerini kolaylıkla bulabiliyoruz. Bu bilgisayarlar kullanıcılarına birçok avantaj sunmaktadır. Masaüstü bilgisayar modellerinde yükseltilebilen işlemci parçaları ve ekran kartı sayesinde size uzun kullanım ömrü sunuyor. Teknolojinin insan hayatına olan en büyük katkılarından biri, bilgisayarlardır. Günümüzde hayatın her alanını kolaylaştırmak adına bilgisayarlardan yardım alınır. Gerek sosyal hayatta film izlemek, oyun oynamak için gerekse iş hayatında çeşitli programları kullanmak için bilgisayarlardan yararlanılır. Bu nedenle yaşamın her alanında bir bilgisayarla karşılaşılması muhtemeldir. Bilgisayarlar, ilk üretilme hallerinde oda boyutlarında cihazlar olsa da günümüzde bir ekran ve bir kasadan oluşan küçük boyutlu cihazlar şeklinde kullanıcıya sunulur. Zamanla kullanıcıların tercihleri dizüstü bilgisayarlara kaysa da çeşitli avantajları nedeniyle masaüstü bilgisayara olan talep de artar. Kullanıcılar, masaüstü bilgisayarlarında yaşayabilecekleri sorunları, yalnızca kasadaki ilgili parçanın değişmesiyle halledebilir. Ayrıca farklı markaların farklı donanımlarının kalitesine güvenilmesi durumunda da bu parçalar bir araya toplanarak masaüstü bilgisayar haline getirilebilir. Ayrıca iki ekranlı kullanım sağlanmak istenirse masaüstü bilgisayarlar, bu isteğe de cevap veren cihazlardır. Tüm bu sebeplerden ötürü kullanıcılar, bilgisayarlarını masaüstü formlarda satın almayı tercih eder. Kullanıcılar, belirli markanın parçalarından oluşan veya çeşitli özellikleri sebebiyle farklı markaların parçalarından oluşan bilgisayarları satın almak isterse Sektörden.com’daki ilanları inceleyebilirler.
 

Masaüstü Bilgisayar Modelleri

Sürekli değişen teknolojiyle yeni bilgisayar almak yerine mevcut masaüstü bilgisayarınızın donanım ve parçalarını yenileyerek ve yükselterek daha performanslı bir bilgisayara sahip olmanızı mümkün kılıyor. Bilgisayar seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri bilgisayarın beyni olarak bilinen işlemci seçimidir. İşlemci seçimini ihtiyacınıza yönelik yapmanız gerekir. Bilgisayarda tasarım yapacaksanız yüksek çözünürlükte fotoğraf yüklemek için işlemciler seçmelisiniz. Oyun oynamayı seviyorsanız grafikler için yüksek çözünürlüğe sahip işlemleri tercih etmelisiniz. Geniş model yelpazesine sahip masaüstü bilgisayar modellerini kullanım amacınıza en uygun şekliyle seçebilirsiniz. Dell, Gametech, Intel, Lenovo, Apple, Acer, Asus, Casper, MSİ gibi pek çok markaya ulaşabilirsiniz.
 

Masaüstü Bilgisayar Fiyatları

Dizüstü bilgisayarların piyasaya sürülmesinden sonra masaüstü bilgisayarların talebi azalsa da son yıllarda masaüstü bilgisayarların talebi, yeniden artan bir grafiğe sahiptir. Bunun sebebi, masaüstü bilgisayarların fiyat performans açısından iyi değerlere sahip olmasıdır. Kullanıcılar, oldukça uygun fiyatlara masaüstü bilgisayar edinebilirler. Ayrıca bu bilgisayarlar, farklı markalara ait parçaların bir araya getirilmesiyle de çalışabildiği için bu şekilde bilgisayar edinmek de kullanıcılar için hesaplı bir çözüm olur. Kullanıcılar, özellikle bahsedilen şekilde toplanan masaüstü bilgisayarları 2. el piyasalardan satın alabilir. Fakat bilgisayarın garanti süresinin olması istenirse sıfır bilgisayar modelleri arasından da bütçeye uygun tercihler yapılabilir. Masaüstü bilgisayar çeşitleri arasında farklılıklar bulunmaktadır. Son dönemlerde popüler olan gaming bilgisayar modelleri oyun severler için tasarlanmıştır. Oyuncu bilgisayarlarını diğer bilgisayarlardan ayıran en önemli farklardan biri soğutma sistemleridir. Yüksek grafik çözünürlüğüne sahip oyunlar cihazları aşırı ısındırdığı için bilgisayarın kapanma riski ve bununla birlikte cihaz ömrünün kısalması gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor. Bu nedenle en yeni teknolojiyle donatılmış gaming bilgisayarlarda ekran kartı ve ekran boyutu önem taşımaktadır. Ekran yenileme hızında sorun yaşamamak için aldığınız ürünün iyi bir ekran kartına sahip olduğundan emin olmalısınız. Bu gibi faktörler bilgisayar fiyatlarında farklılıklar göstermektedir. Kullanacağınız anakart, ekran kartı ve işlemcileri geniş fiyat skalasıyla sayfamızda bulabilirsiniz. 
 

Masaüstü Bilgisayar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilgisayar seçiminde dikkat etmeniz gereken faktörler arasında ekran boyutu ve ekran çözünürlüğüm yer alıyor. Ekran çözünürlüğü ekran boyutu ile ilgilidir ve görüntü kalitesi 4K’ya kadar yükselebilmektedir. Seçim yaparken sadece ekran boyutuna değil monitör özelliklerine de dikkat etmelisiniz. 19 ve 27 inç arasında değişen ekran boyutları, Hz yenileme özelliklerine dikkat edilmelidir. Video editleme gibi işler için 8 GB RAM yeterli olacaktır. Günlük işleriniz için 4 GB RAM kullanılabilir. RAM arttırılabilir olduğunu için kullanım alanınıza ve ihtiyacınıza göre değiştirebilirsiniz. 3D modelleme için çok yüksek grafik kalitesinde oyun oynamak istiyorsanız en güncel ekran kartlarını tercih edebilirsiniz. Günlük kullanım için güncel olmayan ekran kartları da yeterli olacaktır. Geniş ürün yelpazesine sahip masaüstü bilgisayar modelleri arasında ihtiyacınıza en uygun cihazları bulabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarların kullanım alanına göre sahip olduğu donanımların özellikleri oldukça önemlidir. Bu nedenle kullanıcılar, masaüstü bilgisayar satın alırken yapılacak işin mahiyetine göre tek tek donanımların özelliklerini değerlendirmelidir. Örneğin; iş programlarını kullanmak veya oyun oynamak için bir masaüstü bilgisayara ihtiyaç duyuluyorsa sahip olunan ekran kartının boyutu, hızı, fan sayısı gibi özelliklerinin yüksek olması gerekir. Bilgisayarın sahip olduğu performans ancak bu şekilde verimli olarak kullanılabilir. Genel anlamda ise masaüstü bilgisayarların ana belleklerinin, işlemcilerinin ve disklerinin özellikleri incelenmelidir. Bu anlamda bilgisayarın SSD’ye sahip olması, programların daha hızlı açılıp kullanılmasına ve yüksek performans göstermesine yardımcı olur.
Anasayfa Kategoriler İlanlar Ücretsiz İlan Verenler
Popüler Kategoriler