Bina

aramanız için 0 ilan bulundu.
Seçili Kategoriler
Görünüm
Filtre

Filtre

Kelime
Adres
Fiyat Aralığı
TL
USD
EUR
GBP
Kat Sayısı
Bir Kattaki Daire
Isıtma Tipi
Dükkan Sayısı
Bina Yaşı
Temizle
İlan Başlığı İlan Tarihi Adres Fiyat

Bina İlanları

Binalar insanların barınmadan çalışmaya kadar tüm ihtiyaçlarının giderilmesinde rol oynayan en çok önemsedikleri gereksinimlerden biridir. Ev, iş yeri, yazlık ve diğer kullanım amaçlarına göre farklılaşan binalar, ilanlarda satılık veya kiralık olarak yer alır. Bina ilan başlıklarında öncelikle binanın konumu, satılık ya da kiralık olması gibi özellikleri bulunur. Sektörden.com sitesinde satışı yapılan veya kiralanan birçok bina ilanı bulunur. Bu ilanlarda binanın konum özelliği, kaç m2 olduğu, ısıtma tipi ve bina yaşı gibi özelliklerin verilmesi gerekir. Binaların ilanı, sahibi, üretici, emlakçı veya banka tarafından verilebilir. Satılık bina için binadaki daire sayısı ve binaya ait tüm özellikler belirtilmelidir. İş yerleri için de depo olup olmaması ve dükkan sayısı gibi niteliklere ilanlarda yer verilir. Siz de bina satışı yapmak istiyorsanız sektörden.com sitesi ile sınırsız sayıda ilanı ücretsiz olarak kolayca oluşturabilirsiniz. Sektörden.com satacağınız ürününün komisyonunu belirleme ve binlerce satıcıya ulaşma imkanı verir.
 

Bina Fiyatları

Bina fiyatları, alıcıların en çok önem verdiği unsurlardan birisidir. Binaların fiyatlarının belirlenmesinde farklı faktörler etkilidir. Bu faktörlerin en önemlileri arasında binanın büyüklüğü ve konumu bulunur. Binaların m2 fiyatları genel olarak belli konumlarda yakın seyreder. Binaların şehir merkezinde bulunması, manzarası, ulaşım hizmetleri ve sosyal donatı alanlarına yakın olması gibi faktörler binanın konum niteliklerini belirler. Deniz manzarası, kent manzarası, dağ manzarası gibi özel konumlarda bulunan binaların fiyatı daha yüksektir. Binanın yaşı da bina fiyatını etkileyen önemli bir bina özelliğidir. Sıfır binalar, ikinci el veya daha fazla yıl kullanılmış evlere göre daha yüksek fiyatlara sahiptir. Isıtma tipi, bahçe, cephesi gibi diğer bina özellikleri de fiyatların belirlenmesinde etkili faktörlerdir.
 

Bina Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bina seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Bina seçeneklerine bakılmadan önce mevcut bütçe değerlendirmesi yapılmalıdır. Bu noktalardan en önemlisi evin sahip olduğu özelliklerin isteğinizle örtüşüyor olmasıdır. Binanın hangi katta olduğu, konumu, bahçeli olup olmaması ve ulaşım seçenekleri gibi özellikleri bina seçiminde dikkat edilecek en önemli faktörlerdendir. Bina, iş yeri olarak kullanılacaksa yapılacak iş için yasal olarak uygun olması önemlidir. Binaların deprem yönetmeliğine uygun olarak yapılmış olması ve hasarlı olmaması da can ve mal güvenliğiniz için oldukça önem taşıyan özelliklerdir.
Anasayfa Kategoriler İlanlar Ücretsiz İlan Verenler
Popüler Kategoriler