Seçili Kategoriler
Görünüm
Filtre

Filtre

Kelime
Adres
Fiyat Aralığı
TL
USD
EUR
GBP
Oda Sayısı
Bulunduğu Kat
Bina Yaşı
Banyo Sayısı
Balkon
Kullanım Durumu
Site İçerisinde
Isıtma
Eşyalı
Kat Sayısı
m² (Net)
m² (Brüt)
Temizle
İlan Başlığı İlan Tarihi Adres Fiyat

Kiralık Yalı İlanları

Yalı, denize sıfır özelliklere sahip olan konutlara denir. Genellikle iki ya da üç katlara sahip olan yalılar kiralık olarak da ilanlara verilebilir. Osmanlı döneminden itibaren kıyılara inşaa edilen yalılar, mimarinin en seçkin yapıları arasında yer alır. Bu değere sahip olan yapıda ikamet edebilmek için kiralık yalı fiyatlarına göz gezdirebilirsiniz. Özellikle İstanbul Boğazı ile özdeşleşmiş bir şekilde bulunan yalılar, konum olarak da oldukça merkezi özelliklere sahip olur. Şehrin iç kısımlarında bulunan bu yapıları, adalarda da oldukça kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Şehirden uzaklaşmak ve sessiz bir yerde ikamet etmek isteyen kişiler için dönem dönem kiralık yalı ilanları satışa sunulur. Türkiye’nin yüksek değerlere sahip olan konutları arasında yer alan yalılar, özellik olarak da birbirinden farklı niteliklere sahip olabilir. Eski dönemlerde yaşayan yalı sahiplerinin sosyal sınıfına göre de yalıların farklı mimarilere sahip olduğunu görebilirsiniz. İki ya da üç katlı olarak yapımı gerçekleştirilmiş olan bu konutlar, gül kurusu ve bordo renk seçeneklerine de sahip olur. 
 

Kiralık Yalı Fiyatları

Yalıların fiyatını etkileyen en önemli unsur, değerleri olur. Eski zamanlarda yalının sahibinin kim olduğu da fiyatın üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olur. Yapının yaşı, kat sayısı ve denize yakınlığı da fiyatlarda etkili unsur olarak bilinir. Bunun yanı sıra yalının hangi konumda yer aldığı da oldukça önemlidir. Şehrin içerisinde denize kıyısı olan yalılar, adalarda yer alan konutlara göre daha uygun fiyatlara sahip olabilir. Sosyal özellik olarak da geniş imkanlara sahip olan yalılar sıklıkla tercih edilir. Fiyatların artış göstermesinin en önemli nedeni olarak da yalının fiziki yapısı olur. Fiziki yapı olarak daha ihtişamlı ve donanımlı gözüken yalıların fiyatları diğer seçeneklere göre daha yüksek olabilir.
 

Kiralık Yalı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yalı tercihinde bulunurken, yapının tarihine ve mimarisine dikkat edilmesi oldukça önemli bir etken olur. Yalının projesi ve sahip olduğu belgeler bu noktada önemli unsurlar arasında yer alır. Seçim yaparken bu unsurların yanı sıra yapının konumuna da dikkat edilmesi oldukça önemli olur. Yalı kiralarken uzman görüşüne başvurulması da seçimde dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alır. 
Anasayfa Kategoriler İlanlar Ücretsiz İlan Verenler
Popüler Kategoriler