Seçili Kategoriler
Görünüm
Filtre

Filtre

Kelime
Adres
Fiyat Aralığı
TL
USD
EUR
GBP
Türü
Marka
Durum
Parça Grubu
Dış Ticaret
Toplu Satış
Durum
Model Yılı
Temizle
İlan Başlığı İlan Tarihi Adres Fiyat

Ataşman ve Yedek Parça

Tarımın geçmişten günümüze uzanan bir tarihi vardır. Her toplum tarımla uğraşmıştır. Geçmiş dönemlerde el işçiliği ile yapılan tarım, teknolojinin gelişimiyle beraber el işçiliğini makinalara bırakmıştır. Tarım makinaları zamandan tasarruf etmemizi sağlarken tarımın gelişmesine ve hızlanmasına katkı sağlamıştır. Tarım makineleriyle beraber bunlara yardımcı ürünler de üretilmiştir. Ataşman ve yedek parça olarak adlandırılan yardımcı ekipmanlar çeşitli ürün gruplarına ayrılmaktadır. Bunlar; Balya Asansörü, Balya Kapma, Çam Fıstığı Patozu, Çamurluk, Çatal, Direksiyon Pompası, Fasulye Harmanlama, Fide Dikme, Goble Diskaro, Harmanlama Patozu, Helezon Taşıyıcı (Elevatör), Kanal Kazıcı, Kar Küreme, Karter, Kepçe, Kültüvatör, Kürek, Merdane, Mısır Toplama & Ufalama, Motor, Motor Bloğu, Ön Far, Pamuk Toplayıcı, Patates Sökme, Pulluk, Rotovatör Çapa, Sarf Malzemesi, Silaj, Silindir, Stator, Süpürge, Tabla, Tamir Takımı, Tampon, Tesviyeleme, Tırmık, Tomruk Yükleyici, Toprak Burgusu, Toprak Testeresi, Tork, Traktör Kabini, Türbin, Yükleyici gibi ürün grupları bulunur.
 

Ataşman ve Yedek Parça Fiyatları

Tarım makinelerine yardımcı olan ataşman ve yedek parçalar çeşitli ürün gruplarına ayrılmaktadır. Örneğin Teleskopik yükleyici yükleri, erişilmesi zor ve yüksek yerlere taşır. Bu yükleyici bir anlamda forklift gibidir. Eklemli bomun çok yönlü olması ya da araçları teleskopik sayesinde bir forkliften daha fazlasıdır denilebilir. Teleskopiklerin en bilinen ataşmanı palet çatallar ve kepçedir. Kepçeler uzayan kolu sayesinde yüksek bölgelere erişebilir. Teleskopik yükleyici sayesinde operasyon hızlı ve güvenli şekilde tamamlanır. Ön kısmında bulunan dengeleyiciler sayesinde yüksek alanlara erişir ve devrilme riski taşımaz. Piyasada bulunan çeşitli ataşmanlar ölçülerine, marka ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Kullanım alanınıza bağlı olarak size en uygun modelleri sayfamızda inceleyebilirsiniz.
 

Ataşman ve Yedek Parça Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tarıma yardımcı olarak bilinen ataşmanlar farklı ürün gruplarına ayrılmaktadır. Bu ürünlerin hepsi farklı fayda sağlamaktadır. Örneğin yükleyici kepçeler daha fazla toplama ve daha fazla boşaltma açısı sağlar. İndirme veya yukarı kaldırma aşamasında ataşmanın sıkışmasını engeller. Yük dengeleyicidir bu nedenle piston ömrünü uzatır. Her ataşmanın kullanılacağı makinelere uygun faydaları bulunmaktadır. Tarım makinelerine yardımcı ataşman seçimi yaparken kullanım alanına uygun ve birlikte çalışabilecek en doğru ürünü seçmeniz önemlidir. Böylece operasyondan maksimum verimliliği alabilirsiniz.
Anasayfa Kategoriler İlanlar Ücretsiz İlan Verenler
Popüler Kategoriler