Seçili Kategoriler
Görünüm

Traktör İlanları

Traktörler, çiftçilerin birçok işini kolaylaştıran ve tarım sektörü için oldukça önem taşıyan araçlardır. Traktörler, sonradan takılabilen ekipmanlarla ya da tek başına farklı görevler yapar. Çapalama, biçme, tohum ekme, ilaçlama ve harman gibi işlevleri bulunan traktörler, bazı özellikleri bakımından farklılaşır. Traktörlerin tipi bahçe, tarla ve her ikisini de içeren türlere ayrılır. Sektörden.com sitesinde ikinci el ve sıfır olmak üzere pek çok traktör markaları bulunur. Traktörler, kapalı kabin, klimalı kabin, tente olup olmamasına bağlı olarak da çeşitlenir. Farklı ihtiyaçları karşılayabilecek traktör ilanlarında model yılı da önemlidir. Traktör veya farklı bir ürün satışı yapmak istiyorsanız sektörden.com sitesine ücretsiz olarak sınırsız sayıda ilan koyabilirsiniz. İlanlar, çok sayıda alıcıya ulaşmanızı sağlarken komisyon oranını da kendiniz belirleyebilirsiniz.
 

Traktör Fiyatları

Çiftçilerin üretim ve ulaşım aracı olan traktör fiyatları, traktörlerin sahip olduğu özelliklere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Traktörün model yılı, traktörün fiyatını belirleyen önemli bir özelliklerden biridir. Yeni model traktörler daha eski modellere göre yüksek fiyatlara satışa sunulur. Sıfır ve ikinci el traktör için aynı durum söz konusudur. Daha uygun fiyata 2. el traktör bulunabilir. Traktörlerde beygir gücü fiyatın belirlenmesinde etkili olan diğer bir özelliktir. 50 beygir gücündeki traktör ile 100 beygir gücündeki traktörün fiyatları arasında oldukça farklılık bulunur. Ancak bu farklılıkların seçimi fiyat bakımından değil yapılacak işe göre yapılmalıdır. Traktör fiyatları değerlendirilirken alım fiyatından çok traktörün uzun vadeli maliyetini araştırmak da bütçeniz açısından önem taşır.
 

Traktör Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Traktör seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı özellikler bulunur. Traktör, kullanılacak yere ve yapılacak işlemin türüne bağlı olarak seçilmelidir. Dekar miktarı ve arazinin yapısı gibi farklılıklar mutlaka gözetilmelidir. Traktörün önemli parçaları olan şanzıman, motor ve diğer aksamların düzgün çalıştığına emin olunmalıdır. Traktörün yakıt özelliği kullanım boyu tasarruf etmenizi sağlayan önemli bir noktadır. Bu nedenle yapılacak işler yüksek beygir gerektirmiyorsa bütçeye uygun olan yakıt türü seçilmelidir. Bunun yanı sıra traktör alımında arıza durumları önemlidir. Alınacak traktörün yedek parçaların kolayca bulunabilir olmasına dikkat edilmelidir. Traktör, bir tamirci yardımı ile de kontrol edilebilir.

 

Anasayfa Kategoriler İlanlar Ücretsiz İlan Verenler
Popüler Kategoriler