Perde & Tül 5 ilan bulundu

Ücretsiz İlan Ver
İlan Başlığı İlan Başlığı İlan Tarihi Ülke/İl/İlçe Fiyat
26/10/2021
Türkiye, Ankara, Etimesgut
70 TL
19/08/2021
Türkiye, İstanbul - Anadolu, Kartal
481 TL
19/08/2021
Türkiye, İstanbul - Anadolu, Kartal
190 TL

Perde ve Tül

Günlük hayatta en çok zaman geçirdiğimiz mekanlardan birisi evimizdir. Evde geçirdiğimiz vakitlerin daha kaliteli olabilmesi için ev dekorasyonu çok önemlidir. Ev dekorasyonu kişilerin zevkinize yönelik yapıldığında insan psikolojisi üzerinde pozitif etkiler yarattığı gözlemlenmiştir. Bu nedenle evinizin istediğiniz tarzda ve şıklıkta olması önemlidir. İnsanlar, yüzyıllardır yaşam alanlarının dışarıdan görülmesini engellemek için evlerinde ve iş yerlerinde perdeleri kullanır. Perdelerin görüntü engellemenin yanı sıra dışarıdan gelen ışığı kesmek gibi bir kullanım amacı da bulunur. Kullanıcılar, geceleri odalarına ışığı girmesini engellemek isterken gündüzleri bu durum farklıdır. Kullanıcılar, gerek gündüzleri gün ışığının odaya girmesini sağlamak gerekse içerinin görünmesini engellemek için de tülleri kullanır. Günümüzde hem perdelerde hem de tüllerde oldukça fazla model seçeneği mevcuttur. Modeller, kimi zaman kullanım rahatlığı kimi zaman şıklık sağlamak için farklı çeşitlere sahiptir. Kullanıcılar, zevklerine ve tarzlarına uygun olan ve kullanım kolaylığı sağlayan stor, zebra, şerit, mekanizmalı perde gibi seçenekleri değerlendirebilirler. Fakat alışılmışın dışına çıkmak isteyen, klasik model sevenler için de pek çok marka standart perde ve tül modellerinin üretimine devam eder. Kullanıcılar, sayılan çeşitli modellerden birini satın almak için Sektörden.com üzerinden perde ve tül modellerini özellikleri ile birlikte inceleyebilirler. Özel bir model tercihi olması durumundaysa filtreleri kullanarak yalnızca o modelin ilanlarına ulaşılabilir. Ev dekorasyonunu belirlerken seçeceğiniz parçaların uyumlu bir görünümde olması önemlidir. Bu parçalar arasında büyük yeri olan perde ve tüller dekorasyonu belirleyen önemli ürünlerdir. Perdelerde doğru seçimlerin yapılması odanın istenilen görünüme kavuşmasını sağlar. Perde ve tül seçimlerinde odanın ve camlarınızın büyüklüğü de önem taşır. Küçük odalar için açık renk ve spor seçimler odayı daha ferah ve büyük gösterecektir. Küçük camlar için store perdelerden faydalanabilir, büyük camlar için yere kadar uzanan şık perdeleri tercih edebilirsiniz. Zevkinize uygun tüm perde ve tül modellerini sayfamızda bulabilirsiniz.

 

 

Şık ve Modern Tasarımlarıyla Göz Dolduran Perdeler

Perdeler ev dekorasyonu için büyük öneme sahip ürünlerden biridir. Bu nedenle doğru modeli ve tasarımı seçmek önemlidir. Perdeler oldukça geniş renk ve model skalasına sahiptir. Birbirinden farklı perde modelleri özenle tasarlanır ve kullanıcıların beğenisine sunulur. Üretilen modeller birbirinden farklı tasarımsal özelliklere sahiptir. Farklı tasarımlara sahip bu modeller arasından tarzınıza uygun olanı seçerek dekorasyonunuza canlılık katabilirsiniz. Perde üretiminde kullanılan çeşitli materyaller bulunur. Ürünün yapımında kullanılan kumaş perdenin kalitesini ve ömrünü belirleyen önemli etkenlerdendir. Kaliteli kumaş kullanılmadan üretilen perdelerde yırtılma ve zamanla solma gözlenebilir. Bu nedenler dayanıklı ve kaliteli kumaşlardan üretilen perdeleri seçmek oldukça önemlidir.

 

 

Birbirinden Farklı Perde Modelleri

Çok çeşitli materyaller kullanılarak üretilen perde modelleri her mekana uygun ölçü ve modellerde üretilmektedir. Örneğin güneşlik perdeler kalın ve sağlam kumaşlardan üretilir. Bu perdeler tüllerle birlikte kullanılır. Perde tül modelleri ise güneş ışığını geçirir ve akşam ışıklar açıldığında iç mekanın dışarıdan gözükmesine neden olur. Bu nedenle kullanılan güneşlikler opak yapıları sayesinde dışarıdan gözükmeyi önler. Tül ve perde modellerinin bir arada kullanılması oldukça önemlidir. Büyük camlar için üretilen püsküllü perde modelleri evinize şık ve modern bir görünüm kazandırır. Spor sevenler için desensiz parlak renklere sahip store perdeler tercih edilebilir. Tarzınızı yansıtacak perde modellerini sayfamızda bulabilirsiniz.

 

 

 

Perde Aksesuarları ile Evinize Şık Dokunuşlar

Ev dekorasyonunda önemli yeri olan perdeler kadar onlar üzerinde kullanacağınız aksesuarlarda bir o kadar önemlidir. Aksesuarlar kullanım sırasında kolaylık sağlamak ve perdeleri yerine yerleştirmek amacıyla kullanılırlar. Ayrıca perdelerin tasarımı da aksesuarlar ile desteklenerek bir üst seviye çıkarılabilir. En sade perdeleri dahi aksesuarlar yardımıyla canlandırabilirsiniz. Perdeler için yardımcı aksesuarlarda bulunur. Bunlardan biri perde aparatıdır. Perdeleri takmak zor ve zahmetli olabilir. Bu nedenle geliştirilen perde takma aparatı perdelerinizi kolayca yerleştirmenizi sağlar. Birbirinden farklı perde fonları için üretilen aksesuarlardan biri de perde tutuculardır. Perde tutucular oldukça geniş renk ve model seçeneğine sahiptir. Salonlar ve şık odalarınız için zarif ve parlak detaylara sahip modeller mevcuttur. Çocuk odaları içinse sevilen karakterler ve hayvan şekillerinde sevimli tutucular bulmak mümkündür.

 

 

 

Perde ve Tül Fiyatları

Genellikle perdeler ve tüllerin üretim malzemesi, çeşitli kumaş türleridir. Bu sebeple herhangi bir perde veya tül modelinin fiyatı incelenirken kumaş türü ele alınarak inceleme yapılmalıdır. Günümüzde bu anlamda ketenden polyestere vualden satene çok sayıda perde kumaşı vardır ve her kumaşın maliyeti farklıdır. Perde ve tül fiyatları, eğer model kolay takılıp çıkarılma özelliğine sahipse kullanılan mekanizmanın maliyetine göre de farklılık gösterir. Stor perdelerin, standart perdelerden daha pahalıya satılma nedeni de budur. Ayrıca hangi model olursa olsun alınan perdenin veya tülün boyutunun ne olduğuna göre de fiyatlar değişir.

 

 

Perde ve Tül Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanıcılar, satın alacakları tül ve perdeye karar verirken zevklerine göre seçim yapmalıdır. Perdeler, her gün yaşam alanlarında bulunan ve kullanımı olan ürünlerdir. Bu nedenle kullanıcıların sevdikleri ve içlerine sinen perdeleri satın almaları oldukça önemlidir. Perdelerin takılıp çıkarılması oldukça zor olduğu için bu alandaki yenilikler devam ettikçe yeni perde türleri piyasaya sürülür. Eğer kullanıcılar, rahatlığı ön planda tutuyorsa stor perdeleri veya diğer mekanizmalı perdeleri satın alabilir. Perdeler ve tüller sürekli kullanımda olan ürünlerdir bu sebeple sık sık temizlenmesi gerekir. Bu açıdan toz tutmayan kumaştan üretilen perdeler, kullanıcılar için iyi bir seçenek olabilir. Hem temizlik hem de takılıp çıkarılma açısından çözüm ararken ayrı ayrı tül ve perde almak istemeyen kullanıcılar, zebra storları değerlendirebilirler.