Üyelik Durdurma Politikası

İşbu metinde kullanılan tüm tanımlar Üyelik Sözleşmesinde kullanılan tanımlar ile aynıdır.

 

Üyelik durdurma nedir?

Üyelik durdurma, “sektorden.com”un Üyelik Sözleşmesi, İlan ve Talep Verme Kuralları tüm kullanıcıların güvenliğini göz önünde bulundurarak “sektorden.com” üyeliğini, geçici veya kalıcı olarak kullanıma kapatmasıdır.

 

Hangi durumlarda üyelik durdurulur?

* Üyelik Sözleşmesinin herhangi bir hükmünün ihlali

* “Üye”nin herhangi bir bilgiyi gerçeğe aykırı şekilde iletmesi

* “Üye”nin “sektorden.com” un sınai ve fikri mülkiyet haklarına tecavüz edecek veya bu hakları tehlikeye atacak nitelikteki davranışları

* “Üye”nin “Sistemde ilan edilen mal veya hizmetler ile ilgili olarak gerçek dışı, yanıltıcı, iltibasa neden olacak şekilde eylem ve beyanlarda bulunması

* “Üye”nin “sektorden.com” marka değerine zarar verecek nitelikte davranışlarda bulunması

*”Üye”nin “Portal”ı amacı dışında kullandığının tespiti

* “Üye”nin diğer üyelere veya üçüncü kişilere karşı taciz, küfür ve şiddet gibi olumsuz veya suç içerikli davranışlarda bulunması

* “Üye”nin herhangi bir eyleminin bir soruşturamaya veya idari işleme konu olması (bu soruşturma veya idari işlemin sonucunu beklemeye gerek olmaksızın)

* İlanın açıklama bölümü veya fotoğraflarında, ilan verme kurallarına aykırı olarak telefon numarası eklenmesi nedeniyle, daha önce 2 kere onaylanmamış bir ilanın, gerekli düzenleme yapılmadan yeniden onaya gönderilmesi

 

Üyeliğimin durdurulduğunu nasıl öğrenirim?

Üyeliği durdurulan üyeler “sektorden.com”a giriş yapmak istediklerinde "Üyeliğiniz Durdurulmuştur" uyarısı ve üyeliğin neden durdurulduğunu belirten açıklamayla karşılaşırlar.

Aynı zamanda bu kullanıcıların kayıtlı e-posta adreslerine de üyelik durdurma ile ilgili bilgilendirme e-postası gönderilir.

 

Durdurulan üyeliğin devam etmesi için ne yapılmalı?

“sektorden.com” üyelikleri kalıcı olarak durdurulmuş (üyeliği iptal edilmiş) kullanıcıların üyelikleri hiçbir koşulda yeniden aktifleştirilmez.

“sektorden.com” üyeliği başka bir üyeye olumsuz davranışları nedeniyle ilk kez durdurulan kullanıcıların üyeliği 48 saat sonra yeniden aktif edilir. Kullanıcının üyelik durdurmaya neden olan davranışlarını tekrar etmesi durumunda üyelik yeniden aktif edilmemek üzere iptal edilir.

Üyeliği durdurulan ve kendisinden belge istenen kullanıcılardan istenen belgeler [email protected] sektorden.com e-posta adresine gönderilmelidir. Belgelerin “sektorden.com”a ulaşmasından sonra gerekli incelemeler yapılarak uygun bulunması halinde üyelik yeniden aktif edilir ve kullanıcıya üyeliğin aktif edildiği bilgisi verilir.

Üyelik resmi bir kurumdan gelen yazı sebebi ile durdurulmuşsa, resmi yazıyı gönderen kurumdan üyeliğin “yasal olarak uygun” olduğuna dair bir yazı alınarak “sektorden.com”a iletilmesi durumunda üyelik yeniden aktif edilebilir.